radiofonia ulepsza Kraków

radiofonia improves Kraków – pod takim hasłem rozpoczęliśmy właśnie cykl akcji łączących eter, internet i przestrzeń miejską.

Radiofonia improves Krakow to lokalny odpowiednik ruchu Improv Everywhere, który w 2001 r. zapoczątkował w Nowym Jorku komik Charlie Todd. Od tego czasu dziesiątki miast na całym świecie opanowali pogromcy duchów, spontaniczne koncerty w supermarketach, czy spacery z niewidzialnymi psami. W Krakowie do takich spontanicznych działań zachęcać będzie swoich słuchaczy radiofonia. Idea „improv”  – to z jednej strony spontaniczne akcje (od „improwizować”), a z drugiej –  sposób na poprawienie atmosfery w mieście (od „improve” – ulepszać). Akcje mają rozbawiać, intrygować i zachęcać do aktywności. Nie mają wymiaru komercyjnego.

Pierwszą akcja Na dwór czy na pole – ostatnie starcie” odwoływała się do językowego sporu dzielącego rodowitych Krakusow i „przyjezdnych”. Ci pierwsi – z zamkniętego pomieszczenia wychodzą zawsze „na pole”, ci drudzy – „na dwór”. Przy pomocy pomarańczowych kamizelek, gwizdków, lizaków i drogowskazów pokazywaliśmy krakowianom i turystom, którędy mogą wyjść na dwór, a którędy na pole. W końcu zrobiliśmy porządek z tą kontrowersyjną sprawą:-)

Tak jak można się było spodziewać temat rozgrzał do czerwoności użytkowników Facebooka.

Reklamy

One thought on “radiofonia ulepsza Kraków

  1. Pingback: Klub rozrywki… na przejściu dla pieszych « .:marcin.sikorski.works:.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s